#1 2011-05-03 13:26:54

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

FAQ

FAQ - Frequently Asked Questions (z ang.). jest to zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.

Wszystkie pytania (oczywiście te mądre, a nie głupoty i spam) oraz odpowiedzi do nich będą umieszczane w PIERWSZYM poście tego tematu. Również gdyby jakiś inny użytkownik znał odpowiedź na pytanie, może to zrobić cytując poprzednika, któremu chce udzielić odpowiedź i oczywiście dając ją.

Krótki regulamin:

1. Obowiązuje zakaz pisania wiadomości w tym temacie
        1.1 Z wyjątkiem zadawania pytań oraz udzielania na nie odpowiedzi przez użytkowników, tylko w wypadku gdy oczekujący nie otrzymał wcześniej pomocy
        1.2 Dotyczy to wszelkiej innej maści postów
2. Obowiązuje całkowity zakaz pisania odpowiedzi na pytania, gdy
        2.1 Jest już do niego odpowiedź w pierwszym poście
        2.2 Udzielił jej już inny gracz
        2.3 Nie znasz dokładnej odpowiedzi na zadane pytanie, również gdy masz wątpliwości.
3. Temat ma na celu pomoc nowym graczom, a więc
        3.1 Niepotrzebny spam będzie usuwany i karany
        3.2 Gdy pojawią się pytania o tej samej treści, wszystkie poza pierwszym zostaną usunięte
4. Postanowienia ogólne
        4.1 Temat został założony tylko po to aby pomagać, wszelki spam i rozmowy są zbędne i polecą tam gdzie ich miejsce
        4.2 W razie gdyby administracja była nieobecna, bądź jeszcze nie udzieliła odpowiedzi gracze mogą jej udzielić, lecz tylko wtedy gdy znają odpowiedź.
        4.3 Za każdą trafnie udzieloną odpowiedź czeka nagroda w wysokości 2 PW.

Zadane pytania:

1. Czy mogę przeszczepić sobie Sharingana, Byakugana bądź inne oczne KG?
Odpowiedź: Na obecną chwilę przeszczep ocznych KG nie jest dostępny. Aczkolwiek będzie to możliwe w przyszłości.

2. Jak można zostać moderatorem i (jeśli są) jakie płyną z tego korzyści?
Odpowiedź: Moderatorów wybiera administracja (tj. Katsuro i Basai). Na obecną chwilę nie ma innego sposobu aby się tam dostać. Korzyści? Głównie nakłada to obowiązku, lecz zawsze masz jakiś większy wpływ na rozwój NCW
Mała wskazówka: Moderatorami zostają osoby, które pracują na korzyść forum.

3. Czy można podpisać więcej niż jeden pakt?
Odpowiedź: Nie, nie można i nie będzie możliwe to w przyszłości. Tylko po rezygnacji ze starego, można wziąć nowy - tutaj trzeba przeprowadzić fabularną sesję, aby pozbyć się pierwszego i nabyć drugi.

4. Czy na forum istnieje Rinnegan? Jeśli tak to jak można go zdobyć?
Odpowiedź: Na razie nie istnieje. Może kiedyś będzie nagrodą za jakiś event, bądź turniej.

5. Czy będzie można w przyszłości zostać jinchuuriki ?
Odpowiedź: Tak, będzie można.


6. Czy tą grę się pobiera z internetu?
Odpowiedź: Nie, jest to gra PBF (play by forum) i wszystko odbywa się w formie tekstowej.

7. Nie widzę na forum żadnego miejsca, gdzie mogę podzielić się moimi opiniami z innymi. Czy takie miejsce na rozmowy w ogóle istnieje?
Odpowiedź: Jednymi z takich tematów na rozmowy o wszystkim są: Dzienne Janki i Nocne Marki.

8. Jak istnieją tutaj takie rangi jak Gennin/Chunnin itp?
Odpowiedź: Nie, nie istnieją. Zamiast tego są rangi tj. Członek klanu, Elita, Lider, etc... Aczkolwiek są to tylko tytuły klanowe.

9. Czy nazwanie ninja shinobim to poprawna określenie?
Odpowiedź: Nie jest to niepoprawnym określeniem, ponieważ te dwa słowa w języku japońskim to po prostu synonimy. Zależnie czy ktoś traktuje shinobiego jako "mieszkańca" wioski (których tutaj nie ma).

10. Czy zdolności z Naruto są w szybkim czasie aktualizowane wraz z pojawieniem się nowych w mandze?
Odpowiedź: W miarę możliwości tak, na pierwszym miejscu oczywiście są gracze i to im poświęcamy większość naszego czasu... Dlatego mogą być małe opóźnienia.

11. Czy dostaję jakiś przywilej na nietykalność mojej postaci ze względu na to, że jestem nowy?
Odpowiedź: Nietykalność? Ale po co ona, skoro na forum są tylko mili gracze, chętni do pomocy? Aczkolwiek Basai (administrator od fabuły) tępi tych, którzy znęcają się nad nowymi.

12. Znalazłem na forum takie słowo - "sesja". Co to oznacza?
Odpowiedź: Sesja jest to po prostu fabularna przygoda naszej postaci, którą prowadzi nam MG (Mistrz Gry) z konta Strażnika. Jest to na pewien sposób misja.

13. Gdzie mogę założyć temat na walki/treningi?
Odpowiedź: Tematów jest na prawdę wystarczająco dużo w każdej miejscówce na owe czynności. Jeżeli na prawdę brakuje Ci unikalnego miejsca to możesz złożyć propozycję owej miejscówki do administracji (która ją akceptuje, bądź też nie).

14. Czy mogę tworzyć własne zdolności/techniki?
Odpowiedź: Tak, owe wklejamy tutaj, a po akceptacji na forum główne. Wszelkie zasady są podane na forum głównym, do którego nie mam teraz dostępu. Jeżeli takowy będzie to wkleję ten link tutaj.

15. Czy mogę nauczyć się kilka umiejętności dodatkowych?
Odpowiedź: Nie, nie możesz.

16. Czy mogę nauczyć się kilka umiejętności specjalnych?
Odpowiedź: Jak wyżej, nie możesz.

17. Czy moja chakra ma określony limit, czy mogę jej mieć ile chcę?
Odpowiedź: Ma określony limit, który jest podany w jednym z poradników na forum głównym. Aczkolwiek umiejętność "Kisame" pozwala na posiadanie jej w znacznie większej ilości (która jest zależna od naszego współczynnika PW - Punktów Wymagań).

18. Czy możliwe jest dzielenie chakry demonów i wszczepianie jej do organizmu w celu podniesienia statystyk? Coś jak Sora z fillerów z Naruto.
Odpowiedź: Teraz jest to niemożliwe, a czy będzie kiedyś.. Kto wie.

19. Czy mogę mieć więcej niż jednego bijuu?
Odpowiedź: Myślałem, że to jest logiczne, aczkolwiek nie możesz - jak sobie to wyobrażasz?

20. Czy mogę tworzyć zdolności i techniki z innych mang/anime?
Odpowiedź: To jest zależne tylko od tego, którą technikę wybierzesz i czy administracja zaakceptuje.

21. Czy znajdę na NCW jutsu z gier konsolowych Naruto?
Odpowiedź: Tylko te, które były w A&M, inne odpadają.

22. Jeżeli dostanę bana to mogę zostać odbanowany, obiecując poprawę?
Odpowiedź: Kiedyś takie coś było, myślę, że administracja powinna się zgodzić (zależy od przewinienia).

23. Czy mogę łączyć jutsu, tworząc zupełnie nową technikę?
Odpowiedź: Tak możesz, aczkolwiek musisz mieć umiejętność manipulacji chakrą.

24. Czy moje dane osobowe podane podczas rejestracji są ukryte?
Odpowiedź: To jest zależne od tego, czy sam je ukryjesz, w profilu.

25. Na co jest większy nacisk? Na fabułę, czy na rozumowanie matematyczne?
Odpowiedź: Powiedziałbym, że na fabułę, czego przykładem są urozmaicane eventy.

26. Czy mogę zmienić postać, jeśli mi się ona znudzi?
Odpowiedź: Tylko jeżeli zginie (robienie tego specjalnie denerwuje administrację), bądź jeżeli zgodzi się Katsuro abyś założył nową.

27. Czy propozycje nowych użytkowników są brane pod uwagę, czy tylko tych, którzy mają większy staż?
Odpowiedź: Tutaj nie staż się liczy, tylko treść propozycji.

28. Nie mam czasu na grę. Czy moja postać zostanie usunięta, jeśli przez pewien czas nie wejdę na forum?
Odpowiedź: Nie, nie zostanie usunięta. Będzie czekać i czekać.

29. Czy dostanę jakiś bonus za dużą ilość postów?
Odpowiedź: Za każde 10 postów otrzymasz 2 pkt atrybutów, a za każde 100 (jeżeli jesteś Wyrzutkiem) otrzymasz kolejne 3 punkty.

30. Czy to samo się tyczy z Chatbox postami?
Odpowiedź: Chatboxy to inna sprawa, za nie nic nie ma.

31. Czy w dodatkowe atrybuty dodaje się punkty statystyk?
Odpowiedź: Nie, dodatkowe atrybuty są wyliczane z podstawowych. Tylko i wyłącznie.

32. Co to jest PU i PW?
Odpowiedź: PU - Punkty Umiejętności (wymagane do treningów), PW - Punkty Wymagań (wymagane do technik rangi S, rozwijania poziomu KG). Te drugie w przeciwieństwie do poprzednich nie redukują się.

33. Czy tracę określoną ilość PW w opisie danej umiejętności?
Odpowiedź: Wyżej już powiedziałem, PW się nie redukuje.

34. Czy mogę pracować, by dostać nieco gotówki?
Odpowiedź: Owa rzecz jest w trakcie rozważania przez administrację.

35. Czy kradzież pieniędzy/obiektów jest możliwa?
Odpowiedź: Owszem, kilku graczy już się do tego posunęło.

36. Czy pod wpływem emocji tj. gniewu/smutku, mogę dostać żądzę krwi/walki, która zwiększa moje możliwości/chakrę/statystyki?
Odpowiedź: Nie, administracja skreśliła tą opcję (była nawet propozycja dot. tego).

37. Kto to jest MG i NPC?
Odpowiedź: MG - Mistrz Gry - prowadzi on nasze sesje, fabuły z konta strażnika. NPC - są niczym innym jak postaciami, którymi steruje ww osoba.

38. Czy mogę ukrywać swoje zdolności zapisane w karcie postaci za pomocą tagu [ hide ] ?
Odpowiedź: Było to już opisywane. Cały post drugi, poza ekwipunkiem i cały post trzeci można zasłonić owym tagiem.

39. Znalazłem błąd. Gdzie mogę go zgłosić?
Odpowiedź: W tym dziale.

39. Czy mogę nazwać swoją postać imieniem z mangi i anime Naruto?
Odpowiedź: Na razie osoby z nickiem Sasuke, Itachi, itp. musiały zmieniać swój nick, więc raczej nie.

40. W jakich czasach toczy się gra na NCW?
Odpowiedź: Przed założeniem wiosek i wojnami.

41. Czy jeżeli wskrzeszę kogoś za pomocą techniki Edo Tensei to mogę uwolnić go od tej techniki, żeby żył własną wolą?
Odpowiedź: Wątpię, bo musi być kontrolowany przez kogoś, więc jest to niemożliwe.

42. Wyskoczył mi błąd - "Złe zapytanie. Link który podałeś jest niepoprawny lub nieaktualny." - Co to znaczy?
Odpowiedź: Być może wchodzisz do tematu/działu (np. opisy KG), gdzie twoja grupa (klan) nie może wchodzić. Może to także wyskoczyć, gdy próbujemy "przeskoczyć" za dużą ilość działów.

43. Mogę mieć dwie postacie na forum?
Odpowiedź: Tylko za zgodą administracji.

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-07-28 16:45:32)

Offline

 

#2 2011-05-04 15:35:36

Asamoto

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 19
Punktów :   

Re: FAQ

Czy mogę przeszczepić sobie Sharingana, Byakugana bądź inne oczne KG?

Offline

 

#3 2011-05-04 15:38:51

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: FAQ

Na obecną chwilę przeszczep ocznych KG nie jest dostępny. Aczkolwiek będzie to możliwe w przyszłości.

Zapraszam do zadawania dalszych pytań.

Krótka notka: Odnośnie przyszłości - dość bliskiej.

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-05-04 17:37:29)

Offline

 

#4 2011-05-04 15:47:02

Asamoto

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 19
Punktów :   

Re: FAQ

Jak można zostać moderatorem i (jeśli są) jakie płyną z tego korzyści?

Offline

 

#5 2011-05-04 15:48:29

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: FAQ

Moderatorów wybiera administracja (tj. Katsuro i Basai). Na obecną chwilę nie ma innego sposobu aby się tam dostać. Korzyści? Głównie nakłada to obowiązku, lecz zawsze masz jakiś większy wpływ na rozwój NCW
Mała wskazówka: Moderatorami zostają osoby, które pracują na korzyść forum.

Zapraszam do dalszych pytań.

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-05-04 15:53:01)

Offline

 

#6 2011-05-04 16:01:01

Asamoto

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 19
Punktów :   

Re: FAQ

Czy można podpisać więcej niż jeden pakt?

Offline

 

#7 2011-05-04 16:02:34

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: FAQ

Nie, nie można i nie będzie możliwe to w przyszłości. Tylko po rezygnacji ze starego, można wziąć nowy - tutaj trzeba przeprowadzić fabularną sesję, aby pozbyć się pierwszego i nabyć drugi.

Offline

 

#8 2011-05-04 17:33:18

Asamoto

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 19
Punktów :   

Re: FAQ

Czy na forum istnieje Rinnegan? Jeśli tak to jak można go zdobyć?

Offline

 

#9 2011-05-04 17:34:59

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: FAQ

Na razie nie istnieje. Może kiedyś będzie nagrodą za jakiś event, bądź turniej.

Offline

 

#10 2011-05-06 19:56:25

Mayu

http://img545.imageshack.us/img545/8581/27959141.png

status 40.000
16049286
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 35
Punktów :   

Re: FAQ

Czy będzie można w przyszłości zostać jinchuuriki ?


http://img839.imageshack.us/img839/8393/sygnusia.png

Offline

 

#11 2011-05-06 21:33:02

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: FAQ

Tak, będzie można.

Offline

 

#12 2011-06-23 20:23:39

 Katsuro

http://img146.imageshack.us/img146/358/adminjj.png

status katsuro@aqq.eu
5259823
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 295
Punktów :   
WWW

Re: FAQ

Odświeżam temat i gorąco zachęcam do składania propozycji pytań. Prosiłbym również o pytania, na które znacie odpowiedź, ale mogłyby pomóc początkującym graczom. Nie odpowiadajcie na zadane przez siebie pytania, my się tym zajmiemy, proszę tylko o wiele, wiele pytań, które mógłbym wykorzystać w budowaniu nowego FAQ.

Offline

 

#13 2011-06-23 21:41:10

Akaichi

http://img222.imageshack.us/img222/9271/200postow.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: FAQ

Na początek chciałem zgłosić, że pytanie numer 1 jest nieaktualne.

1. Czy mogę przeszczepić sobie Sharingana, Byakugana bądź inne oczne KG?
Odpowiedź: Na obecną chwilę przeszczep ocznych KG nie jest dostępny. Aczkolwiek będzie to możliwe w przyszłości.

Jak wiemy, przeszczepy już są możliwe, więc należy zedytować odpowiedź.
A teraz moje pytania:

Czy tą grę się pobiera z internetu?

Nie widzę na forum żadnego miejsca, gdzie mogę podzielić się moimi opiniami z innymi. Czy takie miejsce na rozmowy w ogóle istnieje?
Jak istnieją tutaj takie rangi jak Gennin/Chunnin itp?
Czy nazwanie ninja shinobim to poprawna określenie?
Czy zdolności z Naruto są w szybkim czasie aktualizowane wraz z pojawieniem się nowych w mandze?
Czy dostaję jakiś przywilej na nietykalność mojej postaci ze względu na to, że jestem nowy?
Znalazłem na forum takie słowo - "sesja". Co to oznacza?
Gdzie mogę założyć temat na walki/treningi?
Czy mogę tworzyć własne zdolności/techniki?
Czy mogę nauczyć się kilka umiejętności dodatkowych?
Czy mogę nauczyć się kilka umiejętności specjalnych?
Czy moja chakra ma określony limit, czy mogę jej mieć ile chcę?
Czy możliwe jest dzielenie chakry demonów i wszczepianie jej do organizmu w celu podniesienia statystyk? Coś jak Sora z fillerów z Naruto.
Czy mogę mieć więcej niż jednego bijuu?
Czy mogę tworzyć zdolności i techniki z innych mang/anime?
Czy znajdę na NCW jutsu z gier konsolowych Naruto?
Jeżeli dostanę bana to mogę zostać odbanowany, obiecując poprawę?
Czy mogę łączyć jutsu, tworząc zupełnie nową technikę?
Czy moje dane osobowe podane podczas rejestracji są ukryte?
Na co jest większy nacisk? Na fabułę, czy na rozumowanie matematyczne?
Czy mogę zmienić postać, jeśli mi się ona znudzi?
Czy propozycje nowych użytkownik są brane pod uwagę, czy tylko tych, którzy mają większy staż?
Nie mam czasu na grę. Czy moja postać zostanie usunięta, jeśli przez pewien czas nie wejdę na forum?
Czy dostanę jakiś bonus za dużą ilość postów?
Czy to samo się tyczy z Chatbox postami?
Czy w dodatkowe atrybuty dodaje się punkty statystyk?
Co to jest PU i PW?
Czy tracę określoną ilość PW w opisie danej umiejętności?
Czy mogę pracować, by dostać nieco gotówki?
Czy kradzież pieniędzy/obiektów jest możliwa?
Czy pod wpływem emocji tj. gniewu/smutku, mogę dostać żądzę krwi/walki, która zwiększa moje możliwości/chakrę/statystyki?
Kto to jest MG i NPC?
Czy mogę ukrywać swoje zdolności zapisane w karcie postaci za pomocą tagu [ hide ] ?
Znalazłem błąd. Gdzie mogę go zgłosić?
Czy mogę nazwać swoją postać imieniem z mangi i anime Naruto?
W jakich czasach toczy się gra na NCW?
Czy jeżeli wskrzeszę kogoś za pomocą techniki Edo Tensei to mogę uwolnić go od tej techniki, żeby żył własną wolą?
Wyskoczył mi błąd - "Złe zapytanie. Link który podałeś jest niepoprawny lub nieaktualny." - Co to znaczy?
Mogę mieć dwie postacie na forum?


> > > Karta postaci < < <

http://img146.imageshack.us/img146/5817/sygnao.png

Offline

 

#14 2011-06-24 11:06:06

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: FAQ

6. Czy tą grę się pobiera z internetu?
Odpowiedź: Nie, jest to gra PBF (play by forum) i wszystko odbywa się w formie tekstowej.

7. Nie widzę na forum żadnego miejsca, gdzie mogę podzielić się moimi opiniami z innymi. Czy takie miejsce na rozmowy w ogóle istnieje?
Odpowiedź: Jednymi z takich tematów na rozmowy o wszystkim są: Dzienne Janki i Nocne Marki.

8. Jak istnieją tutaj takie rangi jak Gennin/Chunnin itp?
Odpowiedź: Nie, nie istnieją. Zamiast tego są rangi tj. Członek klanu, Elita, Lider, etc... Aczkolwiek są to tylko tytuły klanowe.

9. Czy nazwanie ninja shinobim to poprawna określenie?
Odpowiedź: Nie jest to niepoprawnym określeniem, ponieważ te dwa słowa w języku japońskim to po prostu synonimy. Zależnie czy ktoś traktuje shinobiego jako "mieszkańca" wioski (których tutaj nie ma).

10. Czy zdolności z Naruto są w szybkim czasie aktualizowane wraz z pojawieniem się nowych w mandze?
Odpowiedź: W miarę możliwości tak, na pierwszym miejscu oczywiście są gracze i to im poświęcamy większość naszego czasu... Dlatego mogą być małe opóźnienia.

11. Czy dostaję jakiś przywilej na nietykalność mojej postaci ze względu na to, że jestem nowy?
Odpowiedź: Nietykalność? Ale po co ona, skoro na forum są tylko mili gracze, chętni do pomocy? Aczkolwiek Basai (administrator od fabuły) tępi tych, którzy znęcają się nad nowymi.

12. Znalazłem na forum takie słowo - "sesja". Co to oznacza?
Odpowiedź: Sesja jest to po prostu fabularna przygoda naszej postaci, którą prowadzi nam MG (Mistrz Gry) z konta Strażnika. Jest to na pewien sposób misja.

13. Gdzie mogę założyć temat na walki/treningi?
Odpowiedź: Tematów jest na prawdę wystarczająco dużo w każdej miejscówce na owe czynności. Jeżeli na prawdę brakuje Ci unikalnego miejsca to możesz złożyć propozycję owej miejscówki do administracji (która ją akceptuje, bądź też nie).

14. Czy mogę tworzyć własne zdolności/techniki?
Odpowiedź: Tak, owe wklejamy tutaj, a po akceptacji na forum główne. Wszelkie zasady są podane na forum głównym, do którego nie mam teraz dostępu. Jeżeli takowy będzie to wkleję ten link tutaj.

15. Czy mogę nauczyć się kilka umiejętności dodatkowych?
Odpowiedź: Nie, nie możesz.

16. Czy mogę nauczyć się kilka umiejętności specjalnych?
Odpowiedź: Jak wyżej, nie możesz.

17. Czy moja chakra ma określony limit, czy mogę jej mieć ile chcę?
Odpowiedź: Ma określony limit, który jest podany w jednym z poradników na forum głównym. Aczkolwiek umiejętność "Kisame" pozwala na posiadanie jej w znacznie większej ilości (która jest zależna od naszego współczynnika PW - Punktów Wymagań).

18. Czy możliwe jest dzielenie chakry demonów i wszczepianie jej do organizmu w celu podniesienia statystyk? Coś jak Sora z fillerów z Naruto.
Odpowiedź: Teraz jest to niemożliwe, a czy będzie kiedyś.. Kto wie.

19. Czy mogę mieć więcej niż jednego bijuu?
Odpowiedź: Myślałem, że to jest logiczne, aczkolwiek nie możesz - jak sobie to wyobrażasz?

20. Czy mogę tworzyć zdolności i techniki z innych mang/anime?
Odpowiedź: To jest zależne tylko od tego, którą technikę wybierzesz i czy administracja zaakceptuje.

21. Czy znajdę na NCW jutsu z gier konsolowych Naruto?
Odpowiedź: Tylko te, które były w A&M, inne odpadają.

22. Jeżeli dostanę bana to mogę zostać odbanowany, obiecując poprawę?
Odpowiedź: Kiedyś takie coś było, myślę, że administracja powinna się zgodzić (zależy od przewinienia).

23. Czy mogę łączyć jutsu, tworząc zupełnie nową technikę?
Odpowiedź: Tak możesz, aczkolwiek musisz mieć umiejętność manipulacji chakrą.

24. Czy moje dane osobowe podane podczas rejestracji są ukryte?
Odpowiedź: To jest zależne od tego, czy sam je ukryjesz, w profilu.

25. Na co jest większy nacisk? Na fabułę, czy na rozumowanie matematyczne?
Odpowiedź: Powiedziałbym, że na fabułę, czego przykładem są urozmaicane eventy.

26. Czy mogę zmienić postać, jeśli mi się ona znudzi?
Odpowiedź: Tylko jeżeli zginie (robienie tego specjalnie denerwuje administrację), bądź jeżeli zgodzi się Katsuro abyś założył nową.

27. Czy propozycje nowych użytkowników są brane pod uwagę, czy tylko tych, którzy mają większy staż?
Odpowiedź: Tutaj nie staż się liczy, tylko treść propozycji.

28. Nie mam czasu na grę. Czy moja postać zostanie usunięta, jeśli przez pewien czas nie wejdę na forum?
Odpowiedź: Nie, nie zostanie usunięta. Będzie czekać i czekać.

29. Czy dostanę jakiś bonus za dużą ilość postów?
Odpowiedź: Za każde 10 postów otrzymasz 2 pkt atrybutów, a za każde 100 (jeżeli jesteś Wyrzutkiem) otrzymasz kolejne 3 punkty.

30. Czy to samo się tyczy z Chatbox postami?
Odpowiedź: Chatboxy to inna sprawa, za nie nic nie ma.

31. Czy w dodatkowe atrybuty dodaje się punkty statystyk?
Odpowiedź: Nie, dodatkowe atrybuty są wyliczane z podstawowych. Tylko i wyłącznie.

32. Co to jest PU i PW?
Odpowiedź: PU - Punkty Umiejętności (wymagane do treningów), PW - Punkty Wymagań (wymagane do technik rangi S, rozwijania poziomu KG). Te drugie w przeciwieństwie do poprzednich nie redukują się.

33. Czy tracę określoną ilość PW w opisie danej umiejętności?
Odpowiedź: Wyżej już powiedziałem, PW się nie redukuje.

34. Czy mogę pracować, by dostać nieco gotówki?
Odpowiedź: Owa rzecz jest w trakcie rozważania przez administrację.

35. Czy kradzież pieniędzy/obiektów jest możliwa?
Odpowiedź: Owszem, kilku graczy już się do tego posunęło.

36. Czy pod wpływem emocji tj. gniewu/smutku, mogę dostać żądzę krwi/walki, która zwiększa moje możliwości/chakrę/statystyki?
Odpowiedź: Nie, administracja skreśliła tą opcję (była nawet propozycja dot. tego).

37. Kto to jest MG i NPC?
Odpowiedź: MG - Mistrz Gry - prowadzi on nasze sesje, fabuły z konta strażnika. NPC - są niczym innym jak postaciami, którymi steruje ww osoba.

38. Czy mogę ukrywać swoje zdolności zapisane w karcie postaci za pomocą tagu [ hide ] ?
Odpowiedź: Było to już opisywane. Cały post drugi, poza ekwipunkiem i cały post trzeci można zasłonić owym tagiem.

39. Znalazłem błąd. Gdzie mogę go zgłosić?
Odpowiedź: W tym dziale.

39. Czy mogę nazwać swoją postać imieniem z mangi i anime Naruto?
Odpowiedź: Na razie osoby z nickiem Sasuke, Itachi, itp. musiały zmieniać swój nick, więc raczej nie.

40. W jakich czasach toczy się gra na NCW?
Odpowiedź: Przed założeniem wiosek i wojnami.

41. Czy jeżeli wskrzeszę kogoś za pomocą techniki Edo Tensei to mogę uwolnić go od tej techniki, żeby żył własną wolą?
Odpowiedź: Wątpię, bo musi być kontrolowany przez kogoś, więc jest to niemożliwe.

42. Wyskoczył mi błąd - "Złe zapytanie. Link który podałeś jest niepoprawny lub nieaktualny." - Co to znaczy?
Odpowiedź: Być może wchodzisz do tematu/działu (np. opisy KG), gdzie twoja grupa (klan) nie może wchodzić. Może to także wyskoczyć, gdy próbujemy "przeskoczyć" za dużą ilość działów.

43. Mogę mieć dwie postacie na forum?
Odpowiedź: Tylko za zgodą administracji.

Uff.. W końcu

Offline

 

#15 2011-06-24 12:09:51

 Katsuro

http://img146.imageshack.us/img146/358/adminjj.png

status katsuro@aqq.eu
5259823
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 295
Punktów :   
WWW

Re: FAQ

Ehhh... napisałem, żebyście nie odpowiadali na te pytania, ponieważ sam to zrobię. Nie będę tego czytał, proszę tylko i wyłącznie o pytania.

Offline

 
All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone ˆ Copyright 2010 by Katsuro
Bezpieczna strona Aktualny PageRank strony ncw-hyde-park.pun.pl/forums.php dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forgottenlegends.pun.pl www.chalupnik.pun.pl www.nmclan.pun.pl www.hgbeproud.pun.pl www.polskipopserver.pun.pl