#1 2011-08-26 18:17:16

 Katsuro

http://img146.imageshack.us/img146/358/adminjj.png

status katsuro@aqq.eu
5259823
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 295
Punktów :   
WWW

Remont

Wszyscy, a na pewno zdecydowana większość wie, że zbliża się remont forum. Odbędzie się to najprawdopodobniej po evencie. Zmianie drastycznie ulegnie wygląd forum oraz zostaną poddane edycji niektóre części mechaniki + bonus w postaci nowych umiejętności. Do Was kieruję prosta pytanie:

Co Waszym zdaniem należy poprawić na forum?

Mam tu na myśli wszystkie niezgodności, niejasności, błędy i tym podobne. Przykład, Shunshim no Jutsu. Chciałbym, żeby każdy komu zależy na przyszłości NCW wypowiedział się w tym temacie. Piszcie o wszystkim co Was boli, ja postaram się owy ból złagodzić. Nie będę oceniał tego co tu piszecie, uznajmy to za niespodziankę, mam nadzieję miłą. Zapraszam!

Offline

 

#2 2011-08-26 18:58:23

Matsuo

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2011-02-25
Posty: 105
Punktów :   

Re: Remont

To może ja się chętnie wypowiem... Katsuro zapewne już wie czego będzie dotyczył post
Chodzi mi o :
* Zrobienie coś z ograniczeniami chakry - Gracze nie powinni być ograniczani, czymś takim. Według mnie każdy powinien rozwijać się w jakim chce kierunku, dlatego takie coś jest zbędne. Oczywiście, aby nikt nie przesadzał i nie osiągnął nie wiadomo jakich ilości tej chakry, proponował bym zrobienie limitu chakry, DLA KAŻDEGO PO TYLE SAMO.

* Jeżeli moja pierwsza propozycja zostanie negatywnie rozpatrzona proszę o zrobienie coś z Sharingan'em -  Jak już nie raz rozmawiałem o tym z Katsuro samo utrzymanie MS/EMS'a kosztuje dość dużo chakry. Chyba większość mnie poprze, że podczas walki każdy chciałby sięgnąc po swoje najlepsze umiejętności, w tym przypadku: Susanoo, Amaterasu, Tsukuyomi, oraz Kamui. Te cztery umiejętności również sporo kosztują. Żeby tego było mało, klan Senju jest siła porównywalny do Uchiha, osobiście rzekł bym, że są silniejsi. (Ale nie mnie to oceniać) Jednak oni pomimo tego mają o wiele większe zasoby chakry. W tym przypadku gracze podczas walki są po prostu skazani na to, aby o wyniku walki decydowało to, do jakiego klanu przynależy.

Takie małe co nieco ode mnie. Pewnie propozycje i tak pójdą do kosza, jednak mnie to nie powstrzyma i dalej będę o to walczył

Offline

 

#3 2011-08-26 19:23:17

Myslov

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 105
Punktów :   

Re: Remont

Przepraszam Matsuo, jednak jestem sceptycznie nastawiony do obu twoich propozycji. Już ta pierwsza jest imo lepsza, jednak i tak jej nie popieram - uważam że te limity są jak najbardziej słuszne. Ale druga? To tylko chęć jeszcze większego wykokszenia Sharingana. Jak wiemy, koleś pokroju Itachiego mógł użyć tego Amaterasu, Tsukuyomi maksymalnie kilka (jak użył obu w jednym czasie to uciekli, ponieważ Itachi był wyczerpany) razy dziennie. Są to potężne techniki, chyba nikt nie zaprzeczy - właśnie dlatego kosztują tyle chakry. Chyba nikt nie chce, aby po świecie latali ludzie z chakrą większą od największych talentów, które objawiły się w mandze i anime, no nie? Senjuu silniejsi od Uchiha na MS? Możliwe, aczkolwiek wątpię, bo Uchiha z MS'em to są dla mnie praktycznie bogowie, taki koszta chakry przy takiej mocy to pryszcz. Przepraszam za post nic nie wnoszący do remontu, po prostu też dbam o swoje i nie chcę aby inny klan był zbyt OP..

Offline

 

#4 2011-08-26 20:04:45

Ichitsu

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-08-22
Posty: 14
Punktów :   

Re: Remont

Pewnie wyjdzie, że jako Uchiha biorę stronę Matsa, jednakże chciałbym wyrazić swoje zdanie.
1. Zniesienie limitów... Cóż, limitów w świecie M&A nie było. Tak, nie było. Spójrzmy na to z tej strony: Madara teoretycznie jest znacznie potężniejszy od Naruto w trybie Biju i chodzi tu o samo doświadczenie oraz Chakrę bazową. Dodatkowo - akcja PBFa toczy się PRZED akcją z fabuły Naruto, więc teksty w stylu "potężniejszy od największych talentów" są tu jakby nie na miejscu.
2. Sprawa Uchiha. Tutaj jest wszystko jasno postawione - Uchiha z MS to półbóg, nie mówiąc już o samym EMS. Jednakże - gracz chcący coś osiągnąć nie zrobi tego z podstawowymi zdolnościami, a bloki maksymalnej Chakry (i w sumie braki jakichkolwiek możliwości jej podbicia) oraz ceny za techniki i "oczka" skutecznie odrzucają.
3. Umiejętności, profesje, zdolności, itd. to na tym forum niezły dodatek, ale w niektórych przypadkach niewiele dają. Zwłaszcza profesje, które w sumie nic oprócz "ułożenia się" w świecie nie dają. A mogłyby dawać jakiś bonusik do atrybutów (podobnie jak dają style walki).
Tyle ode mnie ^^

Offline

 

#5 2011-08-26 20:25:36

 Katsuro

http://img146.imageshack.us/img146/358/adminjj.png

status katsuro@aqq.eu
5259823
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 295
Punktów :   
WWW

Re: Remont

Heh, mówiłem, że nie będę komentował, ale bez tego się nie obejdzie...

Nie było limitów? Aha... to oglądamy coś innego... każdy ninja, według wypowiedzi Kakashi'ego, ma określone pokłady chakry, wszystko to zależy od "modelu", więc nie mów mi, że limitów nie było. Na forum jest to ustalone inaczej, podzielone na klany.

Jak już powiedziałem argument rzekomo małej ilości chakry jest nie na miejscu. Żaden Uchiha, oprócz tego przesłodzonego, chorego psychicznie Sasuke nie "kozaczy" ze swoim MS'em tylko używa go w razie największej konieczności. Wystarczającym udogodnieniem dla Was jest fakt, iż tak na prawdę nigdy na forum żadne Uchiha na stałe nie straci wzroku, bo wystarczy odpoczynek i znowu widzi. Zawsze jest umiejętność Kisame, która usuwa limit chakry. Poza tym dzisiaj powstał zamysł pewnej zdolności, która całkowicie rozwiąże problem zbyt małej ilości chakry, tyle mogę na ten temat powiedzieć. Jednakże żadnej zmiany co do klanu Uchiha nie będzie. Koniec, kropka.

Ichitsu, wykazałeś się w punkcie ostatnim nieznajomością tematu. Profesja nic nie daje? Spróbuj, będąc medykiem, opanować skradanie się. Profesje mają tylko i wyłącznie jeden cel: uniemożliwić opanowanie wszystkich umiejętności. Każdy ninja specjalizuje się w czymś innym i to zostało tu przedstawione.

Dobiły mnie dedukcje odnośnie siły Senju i Uchiha... ludzie, ogarnijcie swoje subiektywne teorie. Tylko i wyłącznie od ninja zależy czy jego KG wygra z innym. Nie umiesz się nim posługiwać to nawet rinnegan nic nie pomoże.

Porównywanie siły Naruto i Madary też jest bez sensu, bo niby na jakiej podstawie zostało to określone? Walczyli? No chyba nie... można spekulować i mieć swoje zdanie, ale wyrażajcie się w odpowiedni sposób, zaznaczajcie, że tylko wy tak sądzicie, a nie, że tak jest.

Dalej proszę o składanie propozycji.

Offline

 

#6 2011-08-26 20:46:07

Matsuo

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2011-02-25
Posty: 105
Punktów :   

Re: Remont

Dobra, Katsuro, chciałbym zobaczyć walkę (Dajmy na to, na HP) w której ty jesteś Uchihą z EMS'em i full chakrą, a Basai z Mokutonem i full chakrą ;] . Ciekawi mnie wynik takiej walki, ale zapewne i tak się nie zgodzicie. Nawet jeśli to zapewne walka była by ustawiona Gdybyś wygrał z Basai'em, chętnie bym odpuścił ten temat, bo mimo wszystko ja wiem swoje ^^ Oczywiście, nie pisze tego, żeby rozpocząć kłótnie. Nie odbierajcie tego jak, jakąś prowokację, po prostu ciekawi mnie czy pod koniec takiej walki zmieniłbyś zdanie o tym. Może warto spróbować, hę?

___________________________

Tak, żyjemy tylko po to, żebyś Ty sobie poczytał naszą walkę... Forum może obejść się bez administracji, ponieważ Matsuo chce zobaczyć jak walczymy... brawo.
/// Katsuro


___________________________

Nie o to mi chodziło... Chciałem po prostu się dowiedzieć, czy potrafisz w praktyce utrzymać swoje zdanie... Nie chcę się kłócić, nie z tobą xD... Nikt nie mówił, że forum może się obejść bez was...

___________________________

Moje umiejętności walki prawdopodobnie są na miernym poziomie (bo niby gdzie miałbym je nabywać?), tym bardziej sharinganem, którego nigdy nie wykorzystywałem. Jeżeli chodzi o PBF jestem typem dystansowca, więc walka w zwarciu jest dla mnie tragiczna,
/// Katsuro

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2011-08-26 21:33:59)

Offline

 

#7 2011-08-26 21:04:08

zaikoski

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-08-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Remont

Proponuje:

A. Zwiększenie rangi jutsu Gofuu Kekkai na rangę A ponieważ jest to dość silna technika pieczętująca oraz zwiększenie poboru chakry i jeszcze uzupełnienie opisu że cztery osoby które zrywają kartkę która nie jest tą główną musi walczyć ze swoim klonem.

O ile się nie mylę to efekt pojawiających się kopii to uzupełnienie tylko tej techniki, nie ona sama. Nie zgodzę się, że jest silna, po prostu jest bardzo dobrze przemyślana i żeby przełamać barierę trzeba zerwać wszystkie notki.

B.Zmniejszenie rangi jutsu Fuuka Houin bo jak wiemy chyba wszyscy Ten Ten jako chunnin używa tego jutsu i to bardzo rozbudowanych wersji. Nie powinienem podtrzymywać mojej propozycji A&M jednak techniki są na podstawie właśnie tego. Jednak jeszcze lepiej będzie tą technikę podzielić na dwa poziomu i dopiero na drugim można by było pieczętować jutsu.

Tak, a Naruto będąc geninem opanował rasengana, no i? To co napisałeś nie ma najmniejszego sensu.

C. Usuniecie lub zmienić techniki specjalnie dla umiejętności Mistrz Chakry ponieważ techniki * (C) Tsuuten Kyaku * (C) Gouwan to techniki które są używane przez Sakure ponieważ bardzo dobrze panuje nad chakrą i w ostatniej chwili przed uderzeniem wysyła z ręki dość duża ilość chakry.

Yyyy... naleśniki? Fajnie, że wiesz a co chodzi, ale czy to właśnie Mistrz Chakry nie posiada takich umiejętności? Zaprzeczyłeś sobie w tym momencie.

Więc to tyle na razie

/// Katsuro

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2011-08-26 21:50:41)

Offline

 

#8 2011-08-26 21:16:13

Skaren

http://img101.imageshack.us/img101/5969/69663400.png

Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Remont

W trące także swoje trzy grosze i także twierdze, że limity są głupie, ale to inna sprawa. Ja chciałem dodać propozycje na jutsu do Mangekyou Sharingana
1. Kotoamatsukami - musielibyście zmienić parametry tego jutsu ponieważ 10 lat na ponowne uruchomienie to trochę za długo.

Ta technika nie znajduje mojego uznania, zważywszy na jej złożoność.

2.Yasaka no Magatama - jutsu do susano.

Samo susano na razie wymaga edycji, ale nie mówię nie.

Proponuje także dodać Rinnengana jako zdolność specjalną albo coś takiego.

Nie. nie i nie. Na rinnegana jeszcze nie pora.

Można także dodać Klan Uzumaki, którzy specjalizują się Fujinjutsu.

Proponuje rozejrzeć się po świecie jaki wykreowaliśmy, dopiero potem wypowiadać się na tematy z nim związane.

Można także zrobić nowy poziom Sharingana. Taki jaki próbuje zdobyć Madara, czyli połączenie Sharingana i Rinnengana. To może być głupie ponieważ sharingan jest i tak dobry.

/// Katsuro

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2011-08-26 21:44:59)

Offline

 

#9 2011-08-26 21:30:05

Myslov

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 105
Punktów :   

Re: Remont

Skoro już jest klan Sakona i Ukona, to wnosił bym także o dodanie klanu/umiejętności Kidoumaru. Jak wiemy w walce z Nejim, pokazał on dość dużo swoich umiejętności (Tworzenie złotej mazi, tworzenie pajęczych sieci), a także pokazał dość liczny wachlarz technik. Bardzo polubiłem postać Kidoumaru i myślę że jego KG w odpowiednich rękach mogło by być naprawdę fajną sprawą. Dziękuje, dobranoc.

_________________________

Pomysł ciekawy jednak raczej nie podczas tego remontu. To duży projekt, a ja nie mam zbyt wiele czasu...
/// Katsuro

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2011-08-26 21:41:02)

Offline

 

#10 2011-08-26 21:51:55

 Katsuro

http://img146.imageshack.us/img146/358/adminjj.png

status katsuro@aqq.eu
5259823
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 295
Punktów :   
WWW

Re: Remont

Oczywiście bardzo Wam dziękuję za udział i proszę nie zrażać się moimi komentarzami, doceniam starania, niezależnie od tego czy same pomysły mi się podobają czy też nie.

Offline

 

#11 2011-08-26 21:58:37

Gisaku

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: Remont

Wiem, że było to na różnych forach, jednakże jest to bardzo fajny dodatek. Chodzi mi mianowicie o Pogodę . Wyświetlana by była pod logiem forum. Jeżeli pomysł się spodoba mogę go rozwinąć.

Offline

 

#12 2011-08-26 22:26:38

Gamatt

http://img222.imageshack.us/img222/9271/200postow.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 204
Punktów :   

Re: Remont

Pomijając już to, że przydałoby się uaktualnić/powiększyć kolekcję technik oraz broni (choć jutsu jest i tak jest dużo) przejdę do innych spraw:

1. "Dynamiczne sesje" - Już on nim kiedyś chyba wspominałem. Byłyby one bardziej naturalne i spontaniczne, niż te zwykłe. Miałby by jednak w przyszłości swoje konsekwencję.

Spoiler:


Przykład:
Pan X nic nieświadomy trenuje na polanie kolejną technikę. W pewnym momencie zauważa uciekającego mężczyznę oraz kilku bandytów, którzy go gonią. W tym momencie sam decyduję, co chce zrobić. Może daje kontynuować ćwiczenia i olać ciepłym moczem, to co przed chwilą zobaczył. Może także zacząć działać. Gdyby udało mu się pomóc temu mężczyźnie, w późniejszym czasie mógłby go spotkać jeszcze raz. Podczas innej sesji. I wtedy ów człowiek w jakimś stopniu mógłby mu pomóc w ukończeniu jej (ze względu na sympatię jaką go obdarzył).
Jeśli by jednak tego nie zrobił, mogło by się okazać, że któregoś dnia Ci bandyci napadli by i na jego mieścinę lub znajomego.

Mam nadzieję, że udało mi się w jakimś stopniu przybliżyć tą konwencję.
W ten sposób można by ten nieco zmniejszyć ilość zwykłych sesji, ponieważ gracze dostawali by nagrody w dynamicznych. Wymagał by dużego zaangażowania, ale myślę, że by się opłaciło. W dodatku NCW nigdy nie posiadało ogromnej ilości aktywnych użytkowników, więc aż tak trudno nie było by ogarnąć tego wszystkiego.

Z obecnymi sesjami też można prowadzić taką fabułę i z czego pamiętam kilku graczy robiło, że w kilku sesjach spotykali tą samą osobę. Nic nie stoi na przeszkodzie by w kilku sesjach ciągnąć jedną fabułę.
Basai


Tak tylko, że w dynamicznych sesjach użytkownik nie wiedziałby o tym, że zaraz kogoś spotka. Obecnie trzeba kogoś prosić o sesje. W tego rodzaju sesjach tego by nie było.


2. System pracy - Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł go ujrzeć na NCW


3. Pogoda - Dzięki koledze wyżej mi się to przypomniało. Bardzo miłym dodatkiem byłby jakiś skrypt na pogodę. Katsuro jest zdolną bestią i myślę, że przy odrobinie czasu by udało mu się coś takiego stworzyć.

Ostatnio edytowany przez Gamatt (2011-08-28 11:38:56)

Offline

 

#13 2011-08-27 13:42:52

zaikoski

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-08-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Remont

Właśnie mi przyszła nawet dobra myśl.
Jak można zauważyć w summonach tylko węże i żaby mają ich więcej i posiadają bardziej zróżnicowane techniki, więc można by było utworzyć specjalne sesje które polegają na dostaniu się do świata summonuw lub coś tym podobnego i tam wyruszyć na poszukiwania summona do swojego paktu. Summon musi być z rodziny z którą mamy już pakt. Np. jak mammy pakt z psami to szukamy psów i musimy z tym summonem założyć pakt. Oczywiście po podpisaniu paktu tylko my mamy do niego dostęp chyba że inny gracz także podpisze z nim pakt w tego samego typu sesji, oraz jeszcze jeśli chodzi o techniki to po podpisaniu z zwierzęciem pakt to zostajemy poinformowaniu o jego technikach. Każdy taki summon ma zawsze jedna technikę wspólną i jedną swoją, a kolejne trzeba już ćwiczyć na treningach. Mam nadzieje że pomysł się podoba.

Offline

 

#14 2011-08-27 15:53:21

Ichitsu

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-08-22
Posty: 14
Punktów :   

Re: Remont

Mam akurat taki kolejny, dość ingerujący pomysł, ale pozwalający dokończyć walkę przy utracie całej Chakry. Jak wiadomo, wtedy wojownik jest mocno zmęczony, ale nie martwy. Myślę, że w przypadku tej utraty, wszystkie atrybuty mogłyby być obniżone o 50-75% Nie wiem czy się przyjmie, ale zawsze warto spróbować xD

Offline

 

#15 2011-08-30 11:56:41

Akaichi

http://img222.imageshack.us/img222/9271/200postow.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: Remont

1. System ślepoty - Czyli coś takiego, co by ograniczało w kozaczeniu MS'em, np:
100% - Nasz wzrok przed użyciem MS
Susanoo - 5% zmniejszenia wzroku za turę, czyli używanie Susanoo przez 4 tury, zniszczyłoby nasz wzrok o 20%, czyli mamy jedynie 80% widoczności, a na tym poziomie przykładowo mamy lekko zamazany obraz.

Fakt, warto to dodać, ale muszę zostać "natchniony" przed odpowiedni pomysł na wykonanie mechaniki.

2. Poprawić w końcu skutki używanie CS, bo chce mi się wierzyć, żeby na jakimś pbf'ie CS Ziemia był lepszy od CS Niebo na pierwszym poziomie. (Przypomnienie)

Argument słaby jak obietnice wyborcze. Mało mnie obchodzi to co jest na innych forach, daruj to sobie. Nie zmienia to jednak faktu, że niebo powinno być silniejsze od ziemi, bowiem tak jest w Naruto.

3. Dodać demony (Przypomnienie)

Yhy, już dodaje, a jak się wzięły na kontynencie to każdy sobie sam dopowie, tak? Fabuła...


4. Brak treningu jutsu klanowych - Trening można zastąpić np. pięciokrotnym kosztem PU. Dlaczego chciałbym, żeby coś takiego weszło? Żeby było bardziej fabularnie. Kiedy wytrenujemy Susanoo to będziemy praktycznie ślepi, a poza tym nie widzi mi się trenowanie takiego np. Amaterasu na polance treningowej, ale żeby odczepić się już od tego Sharingana - Techniki klanowe to wrodzone jutsu Kekkei-Genkai, które nabywamy zdobywając większe doświadczenie z naszym KG.

Niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć, a dla Uchiha nie będę robił wyjątku. Ja sobie nie wyobrażam nie trenowania technik byakugana, mokutona czy innych jutsu klanowych. Wrodzone? Nie ma czegoś takiego. Problem istnieje jednak rozwiązanie jakie Ty podałeś nie jest żadnym rozwiązaniem. Czasami trening nie musi być napierdzielaniem danego jutsu w cel itp. tylko odpowiednie przygotowanie (jutsu, które przyzywa Shinigami'ego) fizyczne, psychiczne etc.

///Katsuro

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2011-08-31 18:24:03)


> > > Karta postaci < < <

http://img146.imageshack.us/img146/5817/sygnao.png

Offline

 
All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone ˆ Copyright 2010 by Katsuro
Bezpieczna strona Aktualny PageRank strony ncw-hyde-park.pun.pl/forums.php dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forgottenlegends.pun.pl www.hgbeproud.pun.pl www.narucio.pun.pl www.chalupnik.pun.pl www.polskipopserver.pun.pl